Na skróty:  aktualności grzejnik grzałki elementy grzejne Strona główna produkty nurkowe parnik grzejnik Katalog produktów grzałki zapytanie elementy grzejne Złóż zapytanie
 
Aktualności

Giełda Promocji Absolwentów 2011
2011-12-05

Na przełomie listopada i grudnia mieliśmy ponownie okazję do zaprezentowania dorobku ELIKO, podczas Święta Politechniki Częstochowskiej połączonego z prezentacją osiągnięć jej wychowanków, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Wychowanków Politechniki Częstochowskiej.

Impreza ta, stała się już cyklicznym podsumowaniem osiągnięć absolwentów Politechniki w biznesie. Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka i władz uczelni mogli podziwiać przygotowane profesjonalnie stoiska targowe, wśród których niewątpliwie wyróżniała się czerwonobiałą stylistyką ekspozycja naszej Firmy.

Giełda Promocji zbiegła się w tym roku z jubileuszem 30-lecia ELIKO, co właściciele, Państwo Elżbieta i Roman Mońka wobec ogromnego zainteresowania studentów karierą w naszej Firmie, postanowili podkreślić, fundując stypendium dla Macieja Haltofa, studenta Wydziału Elektrycznego PCZ.

Zainteresowanie Giełdą odbiło się echem również w mediach lokalnych, dla których krótkich wywiadów udzielił Prezes ELIKO Roman Mońka, w kilku słowach podsumowując 30-lat Firmy, jej progres i cele na przyszłość.

Impreza zakończyła się wspólną kolacją właścicieli i zaproszonych gości, gdzie swobodniej mogli porozmawiać i powspominać studenckie czasy.

Do zobaczenia za rok.Droga na Ukrainę otwarta
2011-10-11
ELIKO może poszczycić się kolejnym sukcesem.
 
Wysoka jakość naszych produktów walnie przyczyniła się do szybkiego zaakceptowania ich przez Klientów i Partnerów na Ukrainie.
Tablica informacyjna
 
Zmobilizowało to właścicieli Firmy ELIKO do rozpoczęcia starań o Certyfikat na elementy grzejne niezbędny do kooperacji z wymagającym rynkiem ukraińskim.
 
Z dumą informujemy Państwa o uzyskaniu w dniu 19.09.2011 Certyfikatu zgodności na elementy grzejne, dopuszczającego nasze produkty do sprzedaży w Ukrainie.
 
Mamy nadzieję, że jest to kolejny wielki krok w stronę ekspansji ELIKO na rynki wschodnie.
 
Jednocześnie chcemy podziękować i pogratulować wyboru naszym Partnerom handlowym z Ukrainy mając nadzieję, że rozpoczynamy nowy, lepszy etap w naszej współpracy handlowej.


Współfinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2011-10-07
Tablica informacyjna
Zrealizowano projekt: "Organizacja linii technologicznej produkcji grzałek w firmie ELIKO".
Koszt kwalifikowalny: 989 400 zł.
Dotacja: 593 640 zł.


Laureat Rankingu Firm Rodzinnych 2011
2011-06-20
W dniu 20-ego czerwca 2011r. w Katowicach firma „Eliko" Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe E. Mońka, R. Mońka Sp. J. została wyróżniona w Rankingu Firm Rodzinnych Roku 2011, przygotowanym przez tygodnik Newsweek Polska. Podczas wyjątkowego wieczoru zostały podsumowane wyniki Rankingu Firm Rodzinnych Roku 2011 w województwie śląskim i firma „Eliko" otrzymała dyplom jako jedna z nielicznych najszybciej rozwijających się firm rodzinnych. Jest ona upoważniona do stosowania tytułu: „Laureat Rankingu Firm Rodzinnych 2011"


Giełda Promocji Absolwentów Politechniki Częstochowskiej
2011-03-16
     W dniach 30 listopada – 01 grudnia 2010 roku Politechnika Częstochowska oraz Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej, zorganizowały Giełdę Promocji Absolwentów, w ramach obchodów Święta Politechniki Częstochowskiej.
Absolwenci - Prezesi i Właściciele Firm Ponad 20 Absolwentów – Prezesów i Właścicieli Firm, prezentowało dokonania i osiągnięcia swoich Firm i Przedsiębiorstw. Wśród nich nie mogło zabraknąć właścicieli ELIKO PPUH, Państwa Elżbiety i Romana Mońka.

Pani Prezes Elżbieta Mońka i Magdalena Mońka

Perfekcyjnie zorganizowana impreza stała się doskonałą okazją wyeksponowania przez naszą Firmę, prawie 30-letniego dorobku ELIKO, jako jednego w tym momencie z największych producentów elementów grzejnych w Polsce.

Dynamiczna wizualizacja stoiska w firmowych barwach, oraz ciekawa, branżowo powiązana z technicznym profilem Uczelni oferta, wzbudziła duże zainteresowanie ze strony zwiedzających.

Pani Prezes Elżbieta Mońka i Tomasz Kołaczyk

Jak zawsze najwięcej pytań wzbudzają nowości i nowinki techniczne, którymi w ofercie ELIKO są zdecydowanie elementy grzejne z termostatem. Ich nowoczesna stylistyka, ergonomiczne połączenie praktyczności z efektywnością, a w końcu coraz większe zainteresowanie ze strony polskich i zagranicznych kontrahentów, powodują , że produkty te stanowią w tym momencie o sile marki ELIKO.

Dyskusje i wymiana poglądów

Dowodem na to były długie, fachowe dyskusje Prezesa, Pana Romana Mońki przy ekspozytorach, wymiana poglądów i doświadczeń, a co najistotniejsze zbieranie cennych opinii zwiedzających, w celu jeszcze większego udoskonalenia produktów.
  Prelekcja Wizje rozwoju ELIKO znakomicie przedstawił Prezes osobom zebranym w Klubie Politechniki, podczas prezentacji multimedialnej. Zakup nowoczesnej linii do produkcji grzałek, budowa sieci dystrybucji, podpisywanie umów z największymi sieciami zakupowymi w Polsce oraz coraz śmielej realizowana polityka handlu zagranicznego, to główne tematy wystąpienia nagrodzonego brawami.
 Wrażenia i przemyślenia które pozostawiła po sobie ubiegłoroczna Giełda, pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość, i małymi krokami wdrażać konsekwentnie założone cele i projekty.